Dodany: 2010-08-19 13:34:21

Drzwi drewniane Ludzie od zawsze próbowali zachować swoją prywatnośćdla siebie. Dlatego zasłaniali wejścia do swoich pomieszczeń liśćmi dużych palm lub skórami. Gdy nauczyli się budować lepianki, za drzwi służyły bardzo często zbite ze sobą deski.

 

Na szczęście dziś nie musimy stosować ani palm, ani skór, ani zbitych desek.

Dzięki postępowi technologicznemu, dziś dzrwi to małe dzieła sztuki. Najpiękniejsze drzwi to dzrwi drewniane. Są one nie tylko niesamowicie użytkowe i trwałe, ale również estetyczne. Drzwi drewniane wykonywane są z drewna różnego rodzaju – od sosny po dąb. Od tego z jakiego drewna są zrobione zależą ich późniejsze właściwości i cena. Drewno jest samo w sobie estetyczne, jednak by stanowiło całość kompozycyjną z na przykład ramami okiennymi, drzwi drewniane poddawane są tak zwanemu bejcowaniu.

 

Oznacza to pokrycie ich specjalnymi środkami, które zmienią kolor drewna, jednoczesnie nie psując jego naturalnego piękna. Drzwi pokrywane są także innymi środkami, które zabezpieczą je przed działaniem niekorzystnych warunków. By dodatkowo podkreślić piękno drzwi drewnianych są one wymyślnie rzeźbione oraz zdobione na przykład witrażami..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Drzwi drewniane 
Nick: