Dodany: 2010-08-19 14:19:33

KolczykiJednym z rodzajów biżuterii noszonym zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn są kolczyki. Kolczyki jako ozdoba znane były już u ludzi pierwotnych. Pierwsze kolczyki wykonywane były z zębów zwierząt lub z rzeźbionych drewienek. Ludzie pierwotni kolczykami zdobili najczęściej uszy i nosy.

 

Przez następne wieki zmieniły się materiały, z których wykonywane były kolczyki. Obecnie najczęściej produkowane są ze złota lub srebra i zdobione szlachetnymi kamieniami. Należy jednak pamiętać, że nie tylko. Niektóre rodzaje kolczyków, najczęściej te zrobione w ramach tak zwanego rękodzieła, wykonywane są z makaronów, suszonych owoców, modeliny lub innych niezwykłych materiałów.

 

Jeszcze kilka lat temu w Polce nie było mody na noszenie kolczyków przez mężczyzn. Ówczesny system wręcz zabraniał panom noszenia takich ozdób. Takich wymogów nie stosowały tak zwane państwa zachodu. Dziś właśnie dzięki zachodnim wpływom kolczyki noszą również panowie. Kolczykowanie nie ogranicza się tylko do uszu i nosów. Niejednokrotnie ludzie decydują się na przekłucie brwi, języka czy pępka.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kolczyki
Nick: