Dodany: 2010-08-19 14:36:07

ZiołaZioła nazywane są inaczej roślinami zielarskimi. Do grupy tych roślin zaliczamy wszelkie roślina zawierające substancje mające wpływ na człowieka. Zioła to rośliny które działają na organizm leczniczo lub też służą za przyprawy.

 

Mogą to być także rośliny trujące.

Zioła zaczęto stosować w medycynie już u zarania dziejów. Znane były kojące właściwości rumianku, oczyszczające i antyseptyczne działanie szałwi, a także smakowe działanie rozmarynu. Stosowanych było naprawdę wiele ziół. Obecnie nasza widza o ziołach powiększyła się jednak niektore rośliny są tymi samymi polecanymi przez starożytnych medyków greckich czy rzymskich. Dziś zioła wypiera farmakologia czyli leczenie tabletkami.

 

Jest jednak grupa osób, która leczenie ziołami uważa za zdrowsze i skutecznejsze. A co najważniejsze – pozbawione skutków ubocznych, tak przecież częstych przy stosowaniu farmakologicznych zastępników. Leczenie ziołami nazywamy ziołoterapią. Terapia ta zaliczana jest do medycyny naturalnej. Powiązana z ziołoterapią jest często stosowana jako terapia lecznicza lub terapia relaksacyjna – aromateriapia. Aromaterapia wykorzystuje specyficzne zapachy ziół jako środek do zwalczania różnych dolegliwości lub rozładowania napięcia.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zioła
Nick: