Dodany: 2014-06-03 09:59:43
 

Kierunki psychologii - Gestalt Gestalt to jednocześnie forma psychoterapii, nazwa kierunku w psychologii oraz w pewnym sensie filozofii życia. Swoje początki miała w Niemczech jeszcze przed wybuchem II wojny światowej.

 

Niemieccy psycholog olsztyn jako podstawy teoretyczne tego kierunku uznali Świadomość, Pole emocjonalne, Granice psychologiczne oraz Perspektywę egzystencjalną. Pierwsza z tych podstaw definiowana jest jako świadomość do bezpośredniego odczuwania rzeczywistości. Pole emocjonalne, to termin ukuty przez psycholog olsztyn, mający na celu zaznaczenie, że emocje nie są wewnętrznym stanem człowieka lecz pojawiają się na jego styku z otoczeniem.

 

Granicami psychologicznymi są tym, co powinno zatrzymywać dostęp do naszej psychiki bodźcom negatywnym zaś przepuszczać bodźce pozytywne. Perspektywą egzystencjalną natomiast określa się postrzeganie człowieka jako procesu, w którym zachodzą zmiany oraz rozumienie aktualnie zachodzących przekształceń zanim dokona się oceny co uczyniło osobę taką, jaką jest. W zrozumieniu gestalt może pomóc psycholog olsztyn.

 .Dodaj nowy komentarz do artykułu Kierunki psychologii - Gestalt
Nick: