Dodany: 2014-06-03 10:16:51

 

Kierunki psychologii - psychoanalizaPsychoanaliza jest metodą poznawania i leczenia człowieka oraz teorią pozwalającą zrozumieć zjawiska zachodzące w społeczeństwach. Była ona inspiracją innych szkół terapii stosowanych przez psycholog olsztyn na całym świecie.

 

Sam termin został ukuty przez Sigmunda Freuda i Josefa Breuera, którzy leczyli chorych psychicznie poprzez diagnozowanie ich przekazów i tłumaczenie im ich prawdziwego znaczenia, swą metodę zwąc przy tym katartyczną (od greckiego „katharsis” – oczyszczenie) i nawiązując w ten sposób do „Króla Edypa” Sofoklesa. Zdefiniowali oni wiele pojęć oraz teorii podstawowych dla dzisiejszych psycholog olsztyn, z których pełnymi garściami czerpie dzisiejsza nauka o ludzkiej psychice.

 

Mimo wielkiej sławy Sigmunda Freuda psychoanaliza ma także wielu krytyków wśród psycholog olsztyn. Twierdzą oni między innymi, że psychoanaliza jest pseudonauką ze względu na fakt, iż nie da się jej potwierdzić doświadczalnie, czy też jest sformułowana w sposób, który nie pozwala zaprzeczyć jej słuszności.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kierunki psychologii - psychoanaliza
Nick: